E-twinning

• Seznamujeme děti s informačními a komunikačními technologiemi = ICT
  • Dozvídáme se nové a zajímavé informace o jiných kulturách a přírodě
  • Využíváme informační a komunikační technologie, které zkracují vzdálenosti a umožňují tak dětem a učitelům společně navštívit a prozkoumat i jinak vzdálené a obtížně dostupné kouty Evropy

e-Twinning je aktivita, díky níž mohou školy navzájem spolupracovat prostřednictvím ICT technologií. V našem projektu spolupracují vždy minimálně dvě školy ze dvou různých evropských zemí. Tento projekt slouží hlavně k výměně zkušeností a dovedností mezi školami s využitím informačních a komunikačních technologií, které zkracují vzdálenost a umožňují dětem a učitelům společně navštívit jinou zemi a dozvědět se o ní zajímavé informace.  Vytvořením těchto zajímavých projektů se děti učí spolupracovat, získávat zkušenosti a dovednosti a sdílet je s dětmi z jiné země.

Co přináší e-Twinning dětem:

• děti se seznamují s ICT a mají tak motivaci, že budou dělat něco netradičního, nového a zajímavého
  • prostřednictvím fotografií, videí se děti seznamují s novými kamarády
  • získávají podrobnější povědomí o jiných zemích
  • videa pomáhají dětem k sluchovému vnímání rozdílů mezi českým a např. slovenským jazykem
  • rozvíjí se komunikační schopnosti dětí, soustředění a vzájemná spolupráce