Vzdělávací program v Žluté třídě

• Třídní vzdělávací program

TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM: ŽLUTÁ TŘÍDA

II.integrovaný blok:
     „S Podzimníčkem čarujeme, jakou barvou malujeme"
    Naše záměry, cíle:
    1. pobytem na zahradě školy a v přírodě chceme podpořit tělesný rozvoj a zdraví dětí
    2. zdravotním cvičením budeme podporovat správné držení těla
    3. maximálně podpoříme rozvoj tvořivosti a fantazie při práci s přírodninami, ovocem a zeleninou v různých činnostech (konstruktivních, výtvarných, hudebních, pohybových a dramatických)
    4. budeme u dětí rozvíjet základní předmatematické  představy (tvary, velikost, orientace v číselné řadě, číslovka – počet)
    5. budeme se učit přemýšlet a uvažovat a své myšlenky a úvahy vyjádřit (zobecňovat- ovoce, zelenina, rozdílné znaky, labyrinty)
    6. budeme podporovat rozvoj paměti vhodnými aktivitami (básničky, říkanky písničky, vyprávění, dramatizace apod.)
    7. budeme se učit přijímat a uzavírat kompromisy, řešit konflikt dohodou
    8. budeme se učit zvládnout život v MŠ, aktivně zvládat požadavky života školy
    9. budeme se učit vyjádřit a zhodnotit zážitky (výstava, divadlo, koncert)
    10. budeme děti učit vnímat, že změny jsou přirozené a samozřejmé, přizpůsobovat se jim