Aktuality pro Školka doma třídu

Důležité sdělení vedení školy

Školka na doma pro Vás  dispozici! Hezky se bavte!

Nové básničky a písnička k opakování doma.

Informace v sekci Třídní vzdělávací program.

• Aktuálně ve žluté

Sledujte, prosím, stránky naší školy - najdete zde aktuální informace!!!!!!!!!

Vážení rodiče,

v souvislosti s opatřením Čj.: MŠMT -11703/2020-1 pro školy , kterým MŠMT doporučuje uzavření či omezení provozu mateřských škol a na základě nového opatření Vlády ČR ředitelství MŠ DUHA Soběslav, sídliště Míru ve spolupráci se zřizovatelem rozhodlo o přerušení provozu naší školy s účinností od 17.3.2020.

Požadavek na vydání „Žádosti o ošetřovné pro dítě do 10 let“ můžete získat:

úterý  a středa 17.3. a 18.3.2020 v době od 8.00 – 12.00hod.,  13.00 – 16.00hod. a v dalších dnech po telefonické domluvě.

Tel.: kontakt : 381524740, +420607000983,+420723540918

Sledujte i nadále webové stránky školy pro další informace.

Budeme celou situaci pečlivě vyhodnocovat a pracovat s aktuálními informaci pro včasnou obnovu provozu naší školy.

Přejeme nám všem dobré zdraví a úspěšné zvládnutí nelehké situace.

Předškoláci, víme, že se blíží čas zápisů do základní školy, a tak vám jenom připomínáme, že si s rodiči můžete procvičovat to, co už znáte ze školky:

smiley znát svoje jméno, příjmení a věk

smiley vědět, jak se jmenují rodiče a co dělají

smiley pamatovat si adresu, kde bydlí

smiley poznat tvary - čtverec, obdélník, kruh a trojúhelník

smiley umět si zavázat tkaničku

smiley rozlišovat směry - nahoru, dolu, doprava, doleva ...

smiley správně zacházet s nůžkami

smiley umět rozeznat ovoce, zeleninu, stromy, květiny

smiley znát dny v týdnu a roční období

smiley vyprávět pohádku, příběh

smiley poznat barvy

smiley nezapomínat, že každá hračka, oblečení, knížka má své místo

Básničky a písničky najdete v oddělení - Inspirace pro domácí hry.

Domácí příprava na ZŠ ve formě pracovních listů - zašlu po obdržení Vaší emailové adresy.

Ke komunikaci s MŠ i nadále používejte pevnou linku 381 524 740. Zde je Vám k dispozici p. Eva Himpanová.

Pokud se nebude možné dovolat, využijte nově - tel.č. 607 000 983.

Náš nový mobilní telefon Vám zajistí to, že se k nám dovoláte po celou dobu provozu MŠ. ( 6.00 - 16.30 hodin.)

DESATERO PRO RODIČE DĚTÍ PŘEDŠKOLNÍHO VĚKU

Naleznete v sekci O ŠKOLE - DOKUMENTY. Tento článek si můžete i stáhnout.

Projekt „Děti do bruslí“  www.detidobrusli.cz

Kromě základních dovedností na bruslích se klade důraz na rozvíjení všestranné pohybové aktivity formou zábavy. Rozvoj sportovních dovedností představuje hodnotu, ze které budou děti čerpat po celý život.

10-ti hodinový kurz bruslení: první lekce začíná od 6.1.2020 –časový harmonogram                   je zveřejněn na nástěnce v šatně (6.1., 13.1., 20.1., 27.1., 10.2., 17.2., 24.2., 2.3.,9.3., 16.3. -      bruslení nebude 3.2. - jarní prázdniny)

cena kurzu : 750,-Kč (vč. úrazového pojištění)- platba proběhne prostřednictvím učitelek na třídě

časový rozvrh: 1x v týdnu v době od 7.30 – 8.35 hod.dětí (za účasti pí učitelek)

vhodné sportovní oblečení, rukavice, kukla nebo čepice bez bambule

helma (na kolo, lyžařská, hokejová)

nabroušené brusle (nejlépe zavazovací ,,KANADY“, jinak dle současné výbavy dětí, pokud žádnou výbavu zatím nevlastníte, je možná individuální domluva)

láhev s pitím vše ve vhodném batohu.

Kurz vedou profesionální trenéři pro hokej a krasobruslení

Identifikační a kontaktní údaje realizátora projektu

Název:             Děti do bruslí z. s.

Zastoupený:    Zdeněk Ondřej

Kontakt:         mob. 777 202 756, e-mail: info@detidobrusli.cz

Pro pojištění dětí proveďte nejpozději do 31.12.2019 registraci na adrese: http://detidobrusli.cz/registrace/ - bez registrace nemůže být dítě pojištěno!!!!! Registrace bude spuštěna 9.12.2019.

Prosíme, informujte nás včas o všech nutných změnách, o kterých bychom měli vědět!!!! (změny telefonních čísel, změny v údajích o vyzvedávání dítěte apod….)

Ke komunikaci s MŠ používejte, prosím, PEVNOU LINKU.

MOBILNÍ TELEFON paní ředitelky pouze v naléhavých případech. V blízké době bude zřízen pro komunikaci nový mobilní telefon, který Vám bude k dispozici.

Ve žluté třídě působí:

P.uč. Bc. Marie Křížová