Aktuality pro Školka doma třídu

V POSLEDNÍ DEN DOCHÁZKY DEN VRAŤTE ČIPY V KANCELÁŘI

U P.KOBLIŠKOVÉ NEBO VE TŘÍDĚ - DOSTANETE NAZPĚT ZÁLOHU 100,-

DĚKUJEME

Přejem Vám všem krásné slunečné léto!

Užívejte si se svými dětmi!

Ať se všem školáčkům v základní škole daří!

Byl to krásný rok!

Marie Křížová

Dagmar Váchová

Marcela Krejčová

Jak probíhají dny s novým podtématem Louka a zahrádka - to je prostě pohádka?

- plnili jsme další úkoly housenky Boženky

- cvičili jsme venku ferdovu rozcvičku

- připomínali jsme si často důležitá hygienická pravidla, k mytí rukou jsme se naučili novou básničku Aby byly ručičky čisté jako rybičky

- vymýšleli jsme činnosti pro nové podtéma Louka a zahrádka - to je prostě pohádka

- procvičovali jsme počat , odečítání, přičítání, porovnávání počtu

- četli jsme si z knížky Pohádky na dobrou noc

- hráli jsme hru Na mraky

- uvolňovali jsme si ruku grafomotorickým cvičením

- řešili jsme labyrint

- hledali jsme květiny k vylisování  na herbář

- zpívali jsme písničky, naučili jsme se novou Školáci

- oslavili jsme Den dětí výletem za pokladem

- vypravili jsme se do přírody lovit broučky

- zpíváme písničky, které známe plus písničku Školáci

- procvičujeme prostorové pojmy a časové pojmy

- děti nalepovaly obrázky roztříděné do dvou skupin

- procvičujeme písničky Měsíce, Školáci a básničku Co má umět předškolák

- výtvarně ztvárnily louku

- hovořili o tom, co dělat a jak přivolat pomoc v případě ohrožení

- učíme se jak jde čas (dny v týdnu, měsíce, ráno, dopoledne, odpoledne, večer, noc, den)

cvičíme zdravotní cvičení s jógovýmu pozicemi

- opakujeme angličtinu

- připravujeme program na rozloučení se školkou

Provoz mateřských škol v období do konce školního roku 2019/2020 - metodika z MŠMT:

Cesta do/z mateřské školy: platí obecná pravidla chování stanovená krizovými opatřeními: zakrytí úst a nosu ochrannými prostředky a dodržení odstupů 2 metry (netýká se členů společné domácnosti)

Pohyb před budovou školy: minimalizovat velké shromažďování osob před školou, dodržovat odstupy 2 metry, povinnost zakrytí úst a nosu.

V prostorách MŠ: doprovázející osoba se v prostorách školy pohybuje vždy v roušce a pouze po nezbytně nutnou dobu. Děti a pedagogičtí pracovníci mateřské školy roušky v prostorách školy nosit nemusí. Pedagogičtí pracovníci, kteří patří do rizikové skupiny, mohou používat roušku nebo respirátor (osobní ochranné pomůcky)

Organizace dne a hygienická opatření:

• organizace aktivit tak, aby bylo možné trávit větší než obvyklu část dne venku v areálu MŠ (na zahradě v oddělených skupinách)
    • organizace provozu bude upravena tak, aby se minimalizovalo spojování tříd (na začátku a na konci provozní doby), provoz bude zachován 6:00-16:30 hodin
    • ve třídě se často větrá (minimálně 5 minut každou hodinu)
    • po příchodu do třídy si každý musí důkladně umýt ruce vodou a tekutým mýdlem
    •  toalety jsou vybaveny jednorázovými papírovými ručníky
    • děti si nemohou nosit vlastní hračky, ani plyšové
    • úklid a desinfekce toalet probíhá minimálně jednou denně
    • desinfekce povrchů nebo předmětů, které používá velký počet lidí, probíhá několikrát denně, odpadkové koše jsou vyprázdněny alespoň jednou denně
    • před zahájením stravování si každé dítě umyje ruce
    • jídlo, pití i příbory vydává personál - bez spoluúčasti dětí
    • při přípravě jídla a při vydávání je nutné dodržovat zvýšenou měrou běžná hygienická pravidla

Celou metodiku MŠMT k provozu mateřských škol si můžete stáhnout v záložce "O škole" - dokumenty.

Již brzy se můžete těšit na poslední díly sborníku "Úkoly housenky Boženky "

sborník č.5 sborník č. 6

sborník č.7

Na našem webu pod ikonou „PTEJTE SE NÁS“, je vytvořena sekce „KOMUNIKACE S RODIČI PŘEDŠKOLÁKŮ.“Zde jsou aktuální informace pro Vás.

Sledujte, prosím, stránky naší školy - najdete zde aktuální informace!!!!!!!!!

Ke komunikaci s MŠ i nadále používejte pevnou linku 381 524 740. Zde je Vám k dispozici p. Eva Himpanová.

Pokud se nebude možné dovolat, využijte nově - tel.č. 607 000 983.

Náš nový mobilní telefon Vám zajistí to, že se k nám dovoláte po celou dobu provozu MŠ. ( 6.00 - 16.30 hodin.)

DESATERO PRO RODIČE DĚTÍ PŘEDŠKOLNÍHO VĚKU

Naleznete v sekci O ŠKOLE - DOKUMENTY. Tento článek si můžete i stáhnout.

Prosíme, informujte nás včas o všech nutných změnách, o kterých bychom měli vědět!!!! (změny telefonních čísel, změny v údajích o vyzvedávání dítěte apod….)

Ke komunikaci s MŠ používejte, prosím, PEVNOU LINKU.

MOBILNÍ TELEFON paní ředitelky pouze v naléhavých případech. V blízké době bude zřízen pro komunikaci nový mobilní telefon, který Vám bude k dispozici.

Ve žluté třídě působí:

P.uč. Bc. Marie Křížová