Co dítě potřebuje v Oranžové třídě

• Co dítě potřebuje v oranžové třídě

Co potřebují děti u nás na oranžové třídě?

• bačkorky - dobře označené
    • pohodlné oblečení do třídy - opět dobře označené
    • pyžamo, noční košilku
    • v sáčku, tašce (ne v batohu) v šatně - náhradní oblečení pro případ nečekané příhody
    • na věšák tepláky na zahradu, abychom mohli běhat, skákat, třeba i válet sudy, prostě si hrát, písek a ostatní nečistoty nám tak zůstanou v šatně
    • papírové kapesníčky do třídy (děkujeme všem, kteří si je již přinesli)
    • látkový kapesníček do kapsy na ven

Mamky a taťkové, pomozte mi, abych již zvládl:

• obouvat si bačkorky - sám !!!!!
    • dobře držet lžíci
    • používat hrneček (lahve už opravdu necháme miminkám)
    • na WC už chodit sám (kontrola však musí být, pani učitelka je vždy v dohledu)
    • uklízet si hru a hračku na své místo
    • respektovat informaci, která souvisí s mým bezpečným pohybem
    • ujít pěšky třeba k Novému rybníku a nazpátek
    • správně držet tužku, pastelku

Je důležité dbát na správné držení tužky už od útlého věku. Pokud si dítě zafixuje nesprávné držení, náprava je velmi obtížná. (viz. foto Obrázek týdne)

Mamky a taťkové, pomozte svým dětem, aby lépe zvládaly sebeobsluhu, především samostatné oblékání v přiměřeném tempu, aby věděly, že se nejprve oblékají kalhoty, pak boty, mikina a nakonec bunda s čepicí.

Maminky, až nastane čas zimních měsíců, přišijte Vašim dětičkám rukavičky na kaloun. Zamezíme tak případným ztrátám a stálému hledání.

Ne všichni ještě zvládají samostatnou hygienu nosu a v tomto období je obzvláště důležité ji dodržovat, pro zamezení nemocí.

Prosíme, nepodceňujte nachlazení a teplotu u dítěte. Chraňte zdraví Vašich dětí, ale mějte na paměti i zdraví a ohrožení ostatních. Počátky pobytu v mateřské škole souvisí s vyšší možností onemocnění.

Postupně u dětí vytváříme potřebu pití během dne, ale jde nám to velice pomalu, pomozte nám!

Učíme se správně držet pastelku, používáme pastelky trojhranné, pro Vás dobrý tip na dárek pod stromeček, a když připojíte knihu klasických pohádek, bude to ten nejlepší základ.

Klasické pohádky a hlavně každodenní četba s maminkou či taťkou je to nejcennější pro základy předčtenářské gramotnosti.

Povídejte si s dětmi o tom, co jsme v mateřské škole dělali, co měli dobrého a proč nám to paní kuchařky vaří. Učíme se postupně přijímat nová jídla, jíst zeleninu a ovoce, určovat si množství jídla, které sním.

Ptejte se na vše, co Vás zajímá o Vašich dětech, jsme Vám kdykoliv plně k dispozici.

Mamky a taťkové, nesrovnávejte Vaše dítě s kamarádem, ale sledujte, zda jde jeho vývoj dopředu.

Sledujte hlavně naše informační okénko a třídní aktuality na webu!!!!!