Aktuality pro Školka doma třídu

• Aktuálně v oranžové

Kdo by chtěl doma něco tvořit, či si zkrátit čas, posíláme pár nápadů :-)

• Aktualizován odkaz: Inspirace pro domácí hraní ORANŽOVÉ třídy - najdete zde básničky na téma: Jaro smiley
    • Ve fotogalerii najdete složku "JARO", ve které najdete jarní písničky, jarní puzzle atd.. smiley
    • seznamování s pojmem roční období – jaro, léto, podzim, zima
    • jak poznáme, že je jaro
    • pojmenovávání jarních květin – např. sedmikráska, sněženka, krokusy,…
    • zasadit semínka a starat se o ně, zalévat, kontrolovat
    • stolní a společenské hry – puzzle, pexeso, člověče nezlob se, apod.
    • dobble - hra na zrakové vnímání dětí - existuje spoustu vyrobených "dobble" ke stažení z webu na různá témata
    • společné čtení a prohlížení knih
    • společná práce - děti mohou pomáhat v kuchyni nebo na zahradě
    • kreslení a stříhání, lepení dle fantazie - dohlížejte, prosím, na správný úchop tužky a nůžek
    • využít modelínu, fixy, pastelky, vodové barvy, prstové barvy
    • webové stránky s nápady na hry a vyrábění - www.pinterest.com, unoduo.cz, predskolaci.cz,i-creative.cz
    • trénujte s dětmi samostatnost při oblékání, stolování, v osobní hygieně, při úklidu hraček

Vážení rodiče,

v souvislosti s opatřením Čj.: MŠMT -11703/2020-1 pro školy , kterým MŠMT doporučuje uzavření či omezení provozu mateřských škol a na základě nového opatření Vlády ČR ředitelství MŠ DUHA Soběslav, sídliště Míru ve spolupráci se zřizovatelem rozhodlo o přerušení provozu naší školy s účinností od 17.3.2020.

Požadavek na vydání „Žádosti o ošetřovné pro dítě do 10 let“ můžete získat:

úterý  a středa 17.3. a 18.3.2020 v době od 8.00 – 12.00hod.,  13.00 – 16.00hod. a v dalších dnech po telefonické domluvě.

Tel.: kontakt : 381524740, +420607000983,+420723540918

Sledujte i nadále webové stránky školy pro další informace.

Budeme celou situaci pečlivě vyhodnocovat a pracovat s aktuálními informaci pro včasnou obnovu provozu naší školy.

Přejeme nám všem dobré zdraví a úspěšné zvládnutí nelehké situace.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ostatní:

• Palcové rukavice přišijte dětem na tkaloun nebo gumičku, aby je neztratily
    • Chodíme ven téměř za každého počasí, počítejte, prosím, že mohou mít Vaše děti mokré/mírně ušpiněné oblečení (kalhoty...) od hry s vodou, kamínky atd.
    • Trénujte, prosíme, u Vašich dětí samostatnost při oblékání, stolování a sebeobsluze.
    • Prosíme o našití poutek na oblečení, které Vaše děti používají ve školce (bundy, mikiny, tepláky, kraťasy + podepsání/označení.... včetně bot, bačkorek a holínek!!!

Moc děkujeme

ZÁSTUPCI RADY RODIČŮ V ORANŽOVÉ TŘÍDĚ:

Kamila Makovcová
    email: Kamilamakovcova@seznam.cz

Josef Filip
    email: josef.filip7@gmail.com

!!! smiley SLEDUJTE FOTOGALERII smiley !!!