Hrátky s angličtinou v Školka doma třídě

• Hrátky s angličtinou

Pojďte se učit se Stevem a jeho kamarádkou Maggie

Wattsenglish

• britská společnost, která vytvořila unikátní metodiku výuky angličtiny pro děti a vzdělávací materiály oblíbené po celém světě
    • tvůrce jednoho z největších světových vzdělávacích YouTube kanálů s názvem Wow English TV a řady učebních materiálů pro výuku angličtiny s názvem Wow! pro děti od 3 do 11 let - poprvé v historii vychází výuka anglického jazyka z přirozeného využití lidské tváře v učebnicích a interaktivních videích
    • společnost s akreditací MŠMT a schválené doložky MŠMT k řadě učebnic Wow!

Wattsenglish  Online výuka je vysoce efektivní - děti se učí jazyk okamžitě přirozeně používat v běžných situacích a jsou schopné velmi brzy porozumět.

1x týdně - každou středu se budeme setkávat s rodilou mluvčí Amy, která nás pomocí metody Wattsenglish zavede do světa angličtiny pomocí her a písniček.

HELLO,LET´S START

• Seznámení se Stevem, Magie, základními pohybovými slovesy a barvami
    • Vnímat jednoduché písně v cizím jazyce
    • Seznámit se se zákl. čísly 1-6

Hello, Goodbye

Numbers: one, ,two, three, four, five, six

Colours: red, blue, green, yellow, black, white

Pasivní slovní zásoba: run, jump, fly, swim,   What´s your name? My name is……..

Písně:  Hello song, Goodbye song, Count with me, Run,run,run,

HALLOWEEN

Pasivní slovní zásoba: spider, ghost, witch, down, up

Počítání: How many?

Hra: Pexeso

Pracovní list: vykreslování na základě instrukcí ( každý duch jinou barvou – red, blue, yellow, orange )

V tomto tématu se budou děti seznamovat s věcmi v místnosti

Slovní zásoba: door (dveře), window ( okno ), book ( kniha ), bag ( batoh ), carpet ( koberec ), radio ( rádio ), chair ( židle ), table ( stůl )

What is it?  I tis a ……..

Písničky:  Touch 1,  Touch 2

TOYS

Děti se budou seznamovat se základními názvy hraček.

Slovní zásoba: Teddy bear ( medvídek), ball ( míč ), doll ( panenka), puppet ( loutka), lego ( lego), block ( kostka), yo-yo ( jojo), marble ( kulička).

Hry: pexeso, Kdo dříve najde obrázek?,

Písně: Toy Train 1,2

CHRISTMAS

Děti si budou procvičovat slovní zásobu s tématu TOYS, barvy, počítání.

Pasivní slovní zásoba: present ( dárek), Happy Christmas ( Veselé vánoce)

Pracovní list - pojmenování věcí ( dárků) na seznamu přání Steva a Maggie, procvičování barev.

BODY

Děti se seznamují s názvy částí těla, rozvíjí si základní matematické představy ( počítání  1-6, porovnávání)

Slovní zásoba: leg(s) – noha(y),  foot ( feet) – spodní část (i) nohy, arm(s) – paže, hand(s) – ruka(ruce), head – hlava, shoulder(s) – rameno(a), tummy – bříško, bottom – zadeček

Písně: Look at Me 1, Look at Me 2, Red, red,red,

Hry s obrázkovými kartami, Pexeso, pracovní listy

FOOD

Děti se seznamují s jídlem a pitím vhodným na svačinku

Slovní zásoba: cake – koláč, dortík, biscuit – sušenka, sandwich – sendvič, tea – čaj, milk – mléko, yoghurt – jogurt, chocolate – čokoláda, cheese – sýr

Do you like ( food)? Máš rád(a) jídlo?

I like…..Mám rád(a) ….

I don´t like…..  Nemám rád(a) ----

Písně: Toy Train, In my Tummy,

Hry s obrázkovými kartami – Co chybí?, Kdo bude rychlejší?, Pexeso

PETS

Děti se seznamují s nejčastějšími domácími mazlíčky, rozšiřují si slovní zásobu

Slovní zásoba: dog – pes, cat – kočka, frog – žába, fish – ryba, turtle – želva, rabbit – králík, hamster – křeček, spider – pavouk

Písně: Sorry Mr. Spider 1, Sorry Mr.Spider 2.