Aktuality pro Školka doma třídu

• Aktuálně ve fialové

KONZULTACE

Rodiče, ve druhé polovině února 2021 pro Vás připravujeme konzultace zaměřené na školní zralost Vašeho dítěte.

O způsobu, jak budou probíhat, se dozvíte začátkem února prostřednictvím našich webových stránek a na ceduli v šatně své třídy.

V důležitém sdělení naleznete informace k potvrzení o úhradě školného za rok 2020.

Důležité (aktualizace 12.1.2021):

Vážení rodiče,

jak jistě víte, epidemiologická situace v ČR už několik měsíců není dobrá. Mateřské školy jsou otevřené s hygienickými opatřeními prakticky bez omezení. Snažíme se udržet provoz mateřské školy tak, jak jste zvyklí, nastavili jsme taková opatření, aby se minimalizovalo potkávání dětí z různých tříd. V souvislosti s karanténními opatřeními a ošetřovným jsme nuceni upravovat personální zajištění, aby byl zachován provoz všech tříd.

Prosíme Vás tedy o ohleduplnost, shovívavost a především o spolupráci.

Pokud dítě prodělalo covid 19 v posledních 90ti dnech, nemusí být při setkání s nákazou v karanténě. Pokud dítě nebylo přítomno v MŠ a nesetkalo se s osobou covid pozitivní, karanténa se ho netýká. V obou případech může nadále navštěvovat MŠ.

Prosíme Vás také o aktualizaci Vašich telefonních čísel a emailů, které jste uvedli pro komunikaci se školou. Tyto kontakty využíváme pro  komunikaci s Vámi a  nyní také s okresní hygienickou stanicí, pokud je nařízena karanténa. Dost často se nám stává, že info od nás Vám nepřišlo z důvodu, že jste pro komunikaci uvedli e-mail, který v současnosti aktivně nepoužíváte.

Děkujeme za spolupráci.

Mateřská škola zůstává i nadále v plném provozu.

• od 2.11.2020 jsme opět upravili vnitřní organizaci,

všechny dvoutřídky jsou v provozu od 6.00 – 16.30děti jsou tedy pouze ve svých

třídách se stabilním personálem dle aktuálních možností

• sledujte, prosím, webové stránky – p. učitelky Vám zde poskytují potřebné informace
    • minimalizujte Vaše působení v budově školy a šatnách
    • i naše škola má stále technické problémy se zajištěním personálu v důsledku situace a nových opatření – v tomto důsledku se setkáte se zástupy na třídách

Vážení rodiče,

na co se zaměříme tento týden od 25. - 29.1. 2021 ve fialové 8. a 9. třídě si můžete prohlédnout a popřípadě vytisknout v naší fotogalerii.

Vážení rodiče, vítáme Vás v novém školním roce, naším společným zájmem je vytvoření příjemného a bezpečného prostředí pro Vaše děti a pro nás všechny. Rádi bychom Vás upozornili na opatření vyplývající z doporučení MŠMT. Prosíme Vás o dodržování následujících doporučení:

• Od pondělí 7.9.2020 je vstup do budovy a pohyb ve vnitřních prostorách povolen pouze s rouškou ( neplatí pro děti )
    • V celém areálu školy je doporučeno dodržovat rozestupy.
    • Ve vestibulu školy je k dispozici desinfekce.
    • Je doporučeno minimalizovat počet osob, které přivání a odvání dítě do/z mateřské školy.
    • Zákonní zástupci a pověřené osoby se ve vnitřních prostorách školy zdržují jen po nezbytně nutnou dobu.

Opatření se mohou měnit v návaznosti na nařízení Ministerstva zdravotnictví.

Postup při případném výskytu osoby pozitivní na Covid 19 a informace o distančním vzdělávání naleznete ve školním řádu.

Těšíme se na nové společné zážitky.

CO POTŘEBUJÍ DĚTI U NÁS VE FIALOVÉ TŘÍDĚ

• do šatny do sáčku (tašky):
    • tepláky na pobyt venku
    • náhradní oblečení – spodní prádlo, triko, tepláky, ponožky
    • pláštěnku – budeme chodit ven i za drobného deště
    • plastový kelímek na pití, který se dá mýt v myčce na nádobí, podepsat
    • 1 kelímek, kartáček a zubní pastu
    • prosíme o občasné donesení papírových kapesníčků – děti je mají k dispozici po celý den
    • každé pondělí si mohou děti přinést jednu malou hračku, aby se vešla do kapsáře
    • podepsané bačkorky se světlou podrážkou

Provozní doba MŠ: 06:00-16:30, pondělí a středa až do 17:15

Ke komunikaci s MŠ i nadále používejte pevnou linku 381 524 740. Zde je Vám k dispozici p. Eva Himpanová.

- zde předejte informace o nepřítomnosti dítěte, dotazy, odhlášení a přihlášení obědů (vždy do 13:00 hodin na následující den), možnost přepojení přímo na třídu

Pokud se nebude možné dovolat, využijte nově - tel.č. 607 000 983.

Náš nový mobilní telefon Vám zajistí to, že se k nám dovoláte po celou dobu provozu MŠ.

Zástupci rodičů naší třídy:

paní Kamila Makovcová

pan Martin Samec

DESATERO PRO RODIČE DĚTÍ PŘEDŠKOLNÍHO VĚKU

Naleznete v sekci O ŠKOLE - DOKUMENTY. Tento článek si můžete i stáhnout.