Vítejte u nás

O ŠKOLE

Vítejte u nás

Mateřská škola DUHA Soběslav, sídliště Míru 750 - jak už napovídá její samotný název se nachází na menším sídlišti, avšak obklopena zelení na svojí školní zahradě. Blízkost přírody, filosofie školy a velmi dobrá spolupráce s řadou občanů našeho města i z blízkého okolí umožňuje učit děti v přirozeném prostředí prostřednictvím přímých prožitků.

Škola je samostatný právní subjekt, má jedenáct tříd a nabízí vzdělávání pro 207 dětí.

Barevné kytičky každého dovedou do jednotlivých tříd, které jsou označeny názvem barvy.

• Připravujeme všem dětem dostatek příležitostí pro jejich osobnostní rozvoj s ohledem na jejich individualitu a vývojové možnosti.
  • Sledujeme vzdělávací pokroky a pomáháme tam, kde vznikají dílčí obtíže.
  • Naše cesta je vždy spojena s rodinou a její aktivní spoluúčast je nezbytná.
  • Nabízíme otevřenou komunikaci a partnerské přístupy.
  • Učíme se prostřednictvím zpětné vazby a hledáme nové, kvalitnější cesty, které úzce souvisí s výsledky vzdělávání našich dětí.

Důležití jsou pro nás partneři, mezi které především patří obě základní školy, speciální škola Rolnička a ostatní organizace ve městě.

Kvalitní podmínky pro vlastní vzdělávání jsou dobrým základem úspěchu. Daří se nám spolupráce s naším zřizovatelem, hledáme cesty podpory i prostřednictvím projektů a s nimi souvisejících dotací.

• Projekt „Babička Kořenářka“
  • „Modernizace dopravního hřiště“
  • „Skřítek DUHÁČEK“
  • „Hrátky Hrošíka Logíka“
  • „Neobyčejné příběhy pejska BROKA“

a další pomohly škole obohatit vzdělávací nabídku a dětem poskytly řadu nových příležitostí.

Nové interaktivní pomůcky-interaktivní tabule Smart BOARD,  MAGIC BOX  nabízí podporu rozvoje řady dovedností u dětí předškolního věku.

Proto, abychom mohli naplnit naše společné cíle je potřebné pro děti vytvořit jasné a srozumitelné vzory, příznivé a bezpečné klima.

Tým školy je tvořen pedagogy, zaměstnanci školní jídelny a ostatním provozním personálem. Každý  má zde svoje místo a každá činnost má zde svoji významnou roli.

Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání vychází z RVP PV.

S jeho obsahem se blíže můžete seznámit v sekci dokumenty.

Specifikem naší školy jsou takzvané dvoutřídky.

Co to znamená?

• nestandardní uspořádání vnitřního interiéru
  • možnost kvalitnějšího plnění  požadavků Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání
  •  práci s menší skupinou dětí
  •  respektování individuality dítěte a širší nabídková možnost činností
  • větší samostatnost dětí, ale i odpovědnost za svoje chování a jednání s důsledným dodržováním společně nastavených pravidel.

Procházka po zahradě školy jistě napoví, že je zde prostor pro všechny i pro společné aktivity s Vámi rodiči.

Vážení rodiče, neváhejte,  vstupte prosím a nahlédněte prostřednictvím videozáznamu do prostor školy.