Rada rodičů

Rada rodičů je neformální uskupení zástupců jednotlivých tříd zvolených na zahajovacích schůzkách . Společně s ředitelstvím školy zasedá zpravidla 2x za školní rok a v případě potřeby řešení problému i častěji.

Cílem je  externí evaluace školy, spolupodílení se na změnách, inovacích, sdílení zkušeností, námětů a podpora společné cesty ve výchově a vzdělávání dětí.

Zástupci tříd jsou nositeli informací od ředitelství směrem k rodičovské veřejnosti a naopak.

Zápisy ze společných setkání naleznete v této sekci.

Zástupci jednotlivých tříd pro školní rok 2014-2015

1.,2. třída  MODRÁ

3.,4. třída ORANŽOVÁ

• Lenka Mullender:  lenkaroz@centrum.cz     tel. 608482028
  • Petr Valeš: kdms@seznam.cz          tel.776 015 859

5.,6. třída ZELENÁ

7. třída ŽLUTÁ

8.,9. třída HNĚDÁ

10.,11. třída ČERVENÁ

Zápis ze společného jednání zástupců tříd, projektového týmu a pedagogů MŠ DUHA ze dne 14.2.2017

1. Zápisy do MŠ DUHA Soběslav, sídliště Míru 750

Zápisy do mateřských škol připadají v letošním roce na 10. a 11. května. Veškeré informace budou zveřejněny na webových stránkách školy a ve vestibulu (viz také únorové vydání Hlásky, str. 6).

1. Projekty MŠ DUHA

• Projekt „Šablony“

Personální podpora, vzájemné sdílení, další vzdělávání pedagogických pracovníků

• E-twinning – spolupráce s MŠ Zábiedovo, Slovensko

Projekt na téma „Hrou ke zdraví“. Více o tomto projektu si můžete přečíst v únorovém čísle Hlásky (str. 13).

• Projekt „Podpora vzájemného učení pedagogů MŠ“ – centrum regionální podpory pro čtenářskou pregramotnost

• „BOS“- Bez obav spolu – ZvaS České Budějovice – podpora vzdělávání pedagogů,

personální podpora v MŠ – školní asistent

• PAVUČINA – centrum sdružení ekologických středisek Praha – centrum kolegiální podpory enviromentálního vzdělávání, výchovy a osvěty, stáže pedagogů

• MAP (Místní akční plán rozvoje vzdělávání)  – tvorba – využitelnost

Informace k některým projektům můžete již nyní nalézt na webových stránkách školy v záložce O ŠKOLE – Školní projekty. V brzké době proběhne jejich aktualizace.

1. Projekt „Zahrada našich snů- zahrada jako příležitost“

Od posledního setkání proběhlo několik návštěv zahrad, které byly v minulosti finančně podpořeny Nadací Proměny. Po jejich shlédnutí si o to více uvědomujeme, že naše zahrada bude vytvářet příležitosti pro rozvoj všech dovedností dětí.

Do průběhu přípravy projektu jsou kromě pedagogů a projektového týmu z řad rodičů zapojeni i architektka  Ing. Pavlíčková   a výtvarník Lukáš Urbanec.

Dne 15.3. proběhne prezentace projektu pro pracovníky školy, projektový tým a zástupce Nadace Proměny Praha. Na 28. března je v kině Soběslav naplánováno představení „Zahrady snů“ pro rodičovskou veřejnost. Čas konání bude upřesněn.

Více informací naleznete na webových stránkách školy v záložce O ŠKOLE – Zahrada našich snů nebo přímo na stránkách Nadace Proměny:

1. Benefiční akce na podporu „Zahrady našich snů“

Vzhledem k tomu, že finanční podpora od Nadace Proměny pokryje zhruba čtvrtinu odhadovaných nákladů na realizaci, rozhodli jsme se uspořádat benefiční akci s názvem „DUHOVÝ DEN“, která proběhne v sobotu 8.4. 2017 v KD Národ Soběslav. Vedením pracovního týmu byly pověřeny paní Hana Fifková a Markéta Janoušková. Na jednotlivých třídách byli stanoveni koordinátoři, jejichž jména a kontaktní údaje naleznete v brzké době na nástěnkách umístěných v prostorách šaten.

Paní učitelky budou v nadcházejících dnech oslovovat všechny rodiče, kteří v loňské anketě „Zahrada našich snů“ přislíbili spolupráci jakéhokoliv typu. Do 24.2. by měly být posbírány všechny podněty od rodičů a poté se již přípravy rozběhnou naplno. Programové aktivity jsou již obrysově připraveny, medializace se ujme paní Michaela Pimperová, která působí v redakční radě Hlásky. Kontaktní osobou z řad pedagogů je paní Barbora Nývltová, která učí na červené třídě.

Zapsala: Věra Fialová, zástupkyně červené třídy